Објавено на:

(Видео) Боженствена слика од Стара црква во Прилеп: Илјадници верници на едно место

t

Илјадници верници на полноќ во саботата ја дочекаа радосната вест за Христовото воскресение во дворовите на црковните храмови во Прилеп.

Видеото во продолжние е од црквата Св. Благовештение (Стара црква) и е дело на Андреј Ристески.


Една боженствена слика која ќе ви го исполни срцето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОЧИНАА 2 ЛИЦА: Регистрирани 355 нови случаи…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Михајловски: Не е точно дека не можеме…

Не е точно дека не можеме да…

Таравари за пукањето вчера: Што има да…

Арбен Таравари од Алијанса на Албанците во…

Финска ќе постави бариери на границата со…

Парламентот на Финска денеска изгласа Закон за…

Арсовска предлага средношколците цело лето да се…

Советниците на градскиот Совет ќе можат на…