Објавено на:

(Видео) Боженствена слика од Стара црква во Прилеп: Илјадници верници на едно место

t

Илјадници верници на полноќ во саботата ја дочекаа радосната вест за Христовото воскресение во дворовите на црковните храмови во Прилеп.

Видеото во продолжние е од црквата Св. Благовештение (Стара црква) и е дело на Андреј Ристески.

Една боженствена слика која ќе ви го исполни срцето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пак си „играме“ со мечката: Во Битола…

Министерството за надворешни работи на Русија соопшти…

Јонуз за Голема Албанија: Ќе има крв…

Во Македонија нема кoлумниста што секоја колумна…

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето…

Во координација сме со јавен обвинител и…

Македонија доби 6,5 милиони евра КАЗНА од…

Минатата година на Европската банка за обнова…

Телефонски разговор Османи – Милков

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари…