(Видео) БОМБА НА ТАТКОТО НА БОКИ 13: Заев знаеше се што прави Бојан сега молчи и тој и цела Влада

t

Одмазнички до коска се казните во случајот „Меѓународен сојуз“, вели таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски за ТВ Алфа.

Тој вели дека нема основа за високите казни. Според него, станува збор за монтиран случај, како и дека се води „хајка против Бојан од дон Заев“.

Заробени институции се обвинителството на Русковска и судот на Џолев – вели Јовановски, кој најави тужба во Стразбур.

На прашањето кому му пречи тоа што го зборува Боки, Јовановски одговори:

Најмногу на Заев. Јас не знам сѐ што се случувало, но тој не би излегол со лажно нешто. Цел товар е на Бојан. Тој имаше многу доверба во Заев. Сѐ му кажуваше. Тој дури имаше дозвола од него за македонски „Инсајдер“ што требаше да се дава на 1ТВ, а јас мислам дека сѐ почна од македонски „Инсајдер“, вели таткото на Бојан.

Тој додава и дека врз Бојан биле вршени тортури додека бил во затвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…