Објавено на:

(Видео) Борис Џонсон пазари во супермаркет во Грција

t

Премиерот на Велика Британија во заминување, Борис Џонсон, е на одмор во Грција, во пошироката област на Атика, каде што се наоѓа главниот град Атина.

Сајтот prototema.gr го снимил Џонсон во градот Неа Макри, во супермаркет, каде во еден момент пазарел сам, придружуван од неговиот телохранител.

Веднаш бил забележан од останатите клиенти кои ги вклучиле мобилните телефони, а на една од снимките се слуша женски глас како му вели „чао“ на англиски, додека Џонсон отпоздравува за топлото добредојде.

Неговата партнерка Кери Симондс исто така беше снимена како стојат заедно пред еден од фрижидерите во супермаркетот.

Џонсон и неговата сопруга до неодамна одмараа во Словенија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…