(Видео) Борците на ДНР заробија најмалку 17 украински војници: Се уште нема официјална потврда од Украина

t

Од ДНР соопштуваат дека се заробени група украински војници во Волноваха.

Се уште нема официјална потврда од Украина дали нивни војници биле заробени од страна на борците на ДНР.


“Борците на ДПР заробија група украински војници во Волноваха.

Голем број војници на вооружените сили на Украина беа заробени во Волноваха.

Само едно видео снимено од борците на ДНР покажува најмалку 17 затвореници.” – стои во описот на видеото кое може да го погледнете во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…

Путин става крај на доминацијата на САД…

Путин создава геополитички проект кој ја прекинува…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…