Објавено на:

(Видео) Браво Бојане: Гол – шоу на Миовски во дресот на Абердин!

t

Дури сега се гледа каков добар трансфер направил Абердин со ангажманот на Бојан Миовски. И не само што стрелаше во Лига купот на својот тим, туку Македонецот денеска на свој терен против Сент Мирен беше стрелец на првите два гола за Абердин во новата сезона.

Бојан навистина одлично се вклопи во новата средина, иако не е подготвен максимално, сепак добива максимална минутажа, така беше и денеска на мечот со Сент Мирен, кога Бојан во 24. и 37.минута во два наврати се запиша во листата на стрелците. Првиот голман беше од пенал, а вториот од игра.

Во 71.минута кога беше повлечен од игра, резултатот беше 3:1.

Бојан своето си го направи, допрва Македонецот ќе ги фрла во транс фановите на Абердин.

Извор: sportmedia.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…