(Видео) Британија е изградена врз крвта на робовите! Непознато лице фрлаше со јајца кон Чарлс Трети

t

Не сите го сакаат британското кралско семејство, а особено новиот крал Чарлс Трети, а тоа го покажува и новата немила случка кога непознато лице фрлило јајца кон кралот Чарлс Трети и неговата сопруга за време на нивната посета на Јорк, со порака дека „Британија е изградена на крвта на робовите“, по што таа била приведена од полицијата.

На принцезата од Велс и се случи претходен непријатен инцидент при средба со „субјекти“.

За време на посетата на Северна Ирска, Кејт Мидлтон имала блиска средба со Ирска која додека се ракувала и рекла дека „подобро би било да остане во својата земја“.

Принцезата ја задржа присебноста и возврати со насмевка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британското МНР: Никаква опрема – Мобилизираните Руси…

Британското Министерство за одбрана го објави најновиот…

Захарова: Нека побараат од Украина да им…

Британските власти треба да бараат од украинската…

Светските лидери се соочуваат со кризи на…

Каква разлика прави една година. Огромните предизвици,…

Нов „шамар“ за Џонсон: Конзервативците загубија на…

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон беше…

Русија: Британија бара помош за смртните казни…

Рускиот амбасадор во Лондон во вторникот изјави…