Објавено на:

(Видео) Британската кралска гарда пpeгази дете – Интepнетот гopи

t

Камерите снимаа кога британската кралска гарда на лондонската кула прегази дете кое им се најде на патот.

Виралните снимки објавени на TikTok покажуваат двајца гардисти како маршираат наоколу, додека едниот извикува: „Направете пат! додека продолжи да гази мало момче.


Толпа посматрачи останаа без коментар од инцидентот, бидејќи мајката на момчето му пријде на помош. Момчето брзо станало на нозе, навидум неповредено.

Во изјава за Дејли Мејл, Министерството за одбрана ги бранеше постапките на гардистот, велејќи дека посетителите биле предупредени за маршот предвреме.

„Дежурните гардисти ги предупредиле јавноста дека се приближува патрола, но детето за жал неочекувано истрчало пред војникот.

„Војникот го прегази детето и продолжи со своето марширање.

„По инцидентот, војникот го провери детето и се увери дека се е добро.

На интернет започнаа дебати за тоа дали војникот можел да ја избегне ситуацијата или дали момчето или невниманието на неговите родители ја поттикнало несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Крим пронајдено тело на дете во…

Спасувачите успеале да пронајдат тело на едно…

(Видео) Најмалку четири цивили, меѓу кои дете…

Четворица цивили, меѓу кои едно дете и…

Драма во Скопје: Наставник нападнал дете во…

На 09.03.2022 во 08:45 часот во Полициска…

Страшно: Скопјанка и нејзиното дете претепани во…

На 07.03.2022 во 15.30 часот во Полициска…

Го удирала со лажица по глава: Воспитувачка…

По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од…