Објавено на:

(Видео) Британски министер падна на руски пранкери: Британија е подготвена да и помогне на Украина да развие нуклеарна програма

t

Руски пранкстери тврдат дека разговараат за украинската нуклеарна програма со шефот на министерството за одбрана на Обединетот Кралство.

Функционерот кој е измамен е Бен Валас… шегобијците што го „излажаа“ да верува дека е на линија со кабинетот на премиерот на Украина, тврдат дека Британија би можела „да му помогне на Киев“.

Објавен е тизер од наводниот дијалог, кој сугерира дека Вестминстер би можел да биде подготвен да и помогне на Украина да развие нуклеарно оружје.

Повикот, наводно, се случил на 17 март. Се вели дека Валас во тоа време бил во Полска и мислел дека зборува со Денис Шмихал – тој одговорил дека „Русија навистина би го мразела“ и ќе разговара за ова прашање со Борис Џонсон.

Шегаџиите велат дека целосното видео ќе го објават во наредните денови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓукановиќ: Време е за нови избори, за…

Претседателот на Црна Гора и лидер на…

Ковачевски вели: Борбата со корупцијата мора да…

Претседателот на Владата на Македонија Димитар Ковачевски…

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…