(Видео) Бугарскиот професор Дечев: Барањето за вметнување на Бугарите во македонскиот Устав е надвор од првично поставените услови

t

Барањето за вметнување на Бугарите во македонскиот Устав е ново и излегува од рамките на првичните услови кои Бугарија ги постави за Македонија.

Ова го вели бугарскиот професор Стефан Дечев за Канал 5 телевизија а во продолжение краток инсерт од неговата изјава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…