Објавено на:

(Видео) Бајден продолжи со низата навреди за Путин: “Убиствен диктатор” и “силеџија” се новите титули на рускиот претседател

t

Претседателот на САД Бајден го нарече Владимир Путин „убиец диктатор, чист силеџија“ на обраќањето на Денот на Свети Патрик.

Бајден го нападна рускиот претседател за време на ручекот на Денот на Свети Патрик во четвртокот на Капитол Хил, нарекувајќи го „убиствен диктатор, чист силеџија“.

Американскиот претседател, исто така, го означи Путин како „воен злосторник“ оваа недела, како одговор на прашање од печатот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…