Објавено на:

(Видео) Вака изгледа снајперско гнездо во Мариупол: Руски снајперист во борба против „Азов“ во индустрискиот комплекс

t

Припадниците на баталјонот „Азов“ и украинската армија, во Мариупол активно користат снајперисти во борбата за индустриската зона „Азовстал“, а како одговор на ова, и руските сили ги вклучија своите снајперисти во борбите.

На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа еден снајперски дуел, во кој учествува борец на 1-виот баталјон на специјалните сили на ДНР со снајперска пушка АСВК калибар 12,7 мм.

Откако го испука истрелот, тој веднаш се засолни надолу за да не биде погоден од евентуален возвратен оган.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФАТЕН НА ДЕЛО, ИТЕН ОДГОВОР НА РУСИЈА!…

Кремљ тврди дека репортерот бил „фатен на…

„Челенџер 2“: Вакви британски тенкови доби Украина

Првиот од 14-те тенкови „Челинџер 2“, што…

Полицијата трага по 17- годишно девојче од…

На 29.03.2023 во 16.35 часот во Полициската…

Бојан Јовановски опериран четири часа, состојбата е…

Заврши операцијата на Бојан Јовановски која траеше…

Јандриоски: Вмровците што плукаат по Максо да…

Ќе ги замолам вмровците кои плукаат по…