Објавено на:

(Видео) Вака се почитува религијата: Ифтар се погоди додека траеше мечот, Ирвинг „вечераше“ на клупа

t

На 1 април почнаа рамазанските пости во муслиманскиот свет и ќе траат до вечерта на 1 мај до кога верниците смеаат да консумираат храна и пијалоци само во вечерните часови.

Синоќешниот натпревар меѓу Атланта и Бруклин се играше токму во периодот на Ифтар (вечерен оброк во текот на исламскиот месец на Рамазан кое се консумира во првиот самрак, непосредно по заоѓањето на сонцето), па дојде до една интересна ситуација на клупата на Нетс.

Ѕвездата на оваа екипа Кајри Ирвинг беше уловен како „вечера“ на клупата во навистина кратката пауза. Тој пропушти само нешто повеќе од три минути од мечот, но и покрај тоа што едвај јадеше, постигна 31 поен, 6 асистенции и 2 скока.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какво ќе биде времето до петок?

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Аргентина е пред банкрот

Статистичката рејтинг агенција Фич го намали рејтингот…

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано…

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино.…

(Видео) Груевски да не излезеше од Македонија…

Мирка Велиновска вечерва во вонредната епизода на…

Велс ги расплака Хрватите буквално во –…

Фудбалерите на Хрватска одиграа само нерешено на…