Објавено на:

(Видео) Вардар – паднатиот гигант, кој не се предава

t

Фудбалскиот клуб Вардар минува низ најтешкиот период од својата 75-годишна историја. Најтрофејниот македонски клуб е препуштен сам на себе. Само неколкумина вистински „вардарци“ останаа да се борат за „црвено-црните“ бои.

Во надеж дека наскоро ќе дојдат подобри денови, Вардар одбива да се предаде. Моментално е лидер на табелата во Втората македонска фудбалска лига, а фудбалерите и стручниот штаб најавуваат дека ќе се борат до крај да го вратат најтрофејниот клуб назад во елитата.

Погледнете ја оваа тажна приказна за најтрофејниот македонски фудбалски колектив:

Извор: telma.com.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Мицкоски искористува жена под политички прогон…

Мицкоски искористува жена која е под политички…

(Видео) Мицкоски беше инсталиран за да се…

Во денешната епизода на Тешки муабети, нашиот…

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЛУЃЕТО?! Полицаец ја…

Убиството на 21 годишната М.Б, Хрватка и…

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: 24-годишна девојка…

Дваесет и четиригодишна девојка од Тетово е…

Седете дома: Големо невреме викендов и опасност…

На убавото и натпросечно топло време во…