(Видео) Ветеран од 2001 до Таче за воентата помош за Украина: Знаеш ли гуско што е војна, дали сте нормални?

t

Воениот ветеран од конфликтот во 2001 година даде свој коментар за воената поддршка што Македонија ќе ја испрати во Украина и меѓу другото го прашуа Премиерот дали некогаш бил во војна па да знае како е.

Еве дел од тоа што кажа ветеранот Благојчо Ѓоргиев:


“Русија ја напаѓа Украина, а наш Таче премиер ќуран ќе дава помош за Украина, кога Путин се закани дека ќе ги напаѓа тие што ќе помагаат.

Имам јас една порака до Таче, до таа гуска:

Тече, друже, ти во војна си бил, знаеш ли бе што е војна? Како бе даваш воена поддршка на Украина кога ти си најкрајната шупелка на НАТО?

Ти Таче дали си нормален и твојата влада дали е севкупно нормална што донесувате вакви одлуки?

Претходниот Зоката ја распродаде вие сакате да ја распарчите… – се дел од коментарите на воениот ветеран.

Погледнете го целото видео на следниот линк: https://www.facebook.com/100000572311173/videos/315805030579762/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Надежта последна умира: Џонсон верува дека Украина…

Британскиот премиер Борис Џонсон за време на…

Украинците во Доњецк чекаат оружје

По падот на регионот Луганск украинските вооружени…

Зеленски бара 100 милијарди евра за обнова…

„Закрепнувањето на Украина е најголемиот придонес за…

Трас денеска ќе го објави планот за…

Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…