(Видео) Викотници и тропање по маса: Втор ден тензии во Собранието

t

Комисијата за европски прашања денеска продолжи да работи во тензична атмосфера. Со предметната комисија денеска претседава заменик-претседателката Арта Билали Зендели, наместо претседателот Арбер Адеми, тврдејќи дека расправата за Законот за работни односи почнала вчера и ова е втор ден од расправата.

Од опозицијата велат дека расправата не почнала вчера и не бил одобрен дневниот ред, заради кој вчера настана мешаница во Собранието.

Според регулативата, законите кои се звездени во ЕУ имаат два дена за расправа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе има ли кворум? По вчерашниот “амин”…

Собранието денес со почеток во 12 часот,…

Условни казни за седуммина кои признаа вина…

Пред судот од осумте обвинети за настаните…

Власта и опозицијата заеднички го поддржаа членството…

На собраниската Комисија за надворешна политика денеска…

Листа од поединечните гласови: Еве кој гласаше…

Денеска во Собранието на 81-та пленарна седница беа…

(Видео)Пратениците на СДСМ бранејќи го Талат го…

Малку недостасуваше пратениците Мартин Костовски и лидерот…