Објавено на:

(Видео) Вознемирувачка снимка од расправија во Белград! Нервозен и разјарен, со копач се залетал кон него: „Ќе го убие момчето“

t

Несекојдневна сцена вчера била забележана во Белград, а како што се претпоставува, станува збор за расправија во сообраќај, која за малку можела да прерасне во физичка пресметка.

Имено, на снимката која е објавена на социјалните мрежи, се гледа како маж го запрел автомобилот и почнал со некого да се расправа, по претпоставка, со друг возач.

Во еден момечт оди до гепекот и од истиот вади копач, па почнува да трча обидувајќи се да стигне до некој, но кратко потоа запрел.

Бидејќи ова видео го направил некој кој се возел со градски превоз, не може да се слушне што изговара мажот за време на расправијата, но се гледа дека го ‘предупредува со прст’.

Меѓутоа, се слушаат вознемирените патници кои извикуваат: „Боже, ќе го убие момчето“.

Непозната е точната причина за расправијата, но за среќа истата не завршила со физичка пресметка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Апасиев и Крмов се приклучија кон…

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа…

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…