Објавено на:

(Видео) Вознемирувачко видео: Украинците егзекутираат повредени руски војници – извикуваат „Слава Украини“

t

На интернет кружи непроверено вознемирувачко видео од вооружени мажи кои наводно убиваат ранет. Се работи за сè уште жив руски војник кој лежи на пат потопрен во сопствената крв, а во близина има уште три тела со видливи дупки од куршуми во нивните глави.

Може да се слушне двајца мажи како велат „Слава на Украина“ и „Слава на хероите“.

Двете видеа ги прикажуваат истите луѓе и се чини дека се направени на исто место во приближно исто време, со оклопно возило кое камерманот го нарекува „трофеј“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СТОЛТЕНБЕРГ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ЖЕНА? Главните кандидати…

Идниот човек на таа позиција мора да…

Киев: Кремљ ја зеде Белорусија за нуклеарен…

Русија ја зеде Белорусија за „нуклеарен заложник“,…

На денешен ден двајца македонски патриоти од…

Неколку настани се запишани во македонската понова…

Груевски за загубите на ГТЦ: Оддамна не…

Поранешниот премиер Никола Груевски со нов статус…

Машала: Од патарини лани собрани 53,2 милиони…

На наплатните станици во државава лани е…