(Видео) Вознемирувачко: Локални “нацисти” од Киев брутално измачуваат познат ММА борец

t

Во јавноста се појави вонемирувачко видео од украински спорист кој, како што пишува во описот на видеото, бил фатен и брутално измачуван од “локалните нацисти”.

Се работи за ММА борецот Максим Риндовски.

“Во Киев, локалните нацисти го фатија и брутално го мачеа познатиот украински спортист, ММА борец, Максим Риндовски.
Сета негова вина е што тренираше со чеченскиот клуб „Ахмат“.” – стои во описот на видеото.

Погледнете ја вознемирувачката снимка во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Опасна реклама од министерството за одбрана…

„Ќе се вратиме во Киев“, вели војникот.…

(Видео) Возбудлив говор на Урсула во ЕУ…

За време на говорот на Урсула Фон…

Бербок во Киев: Германија ќе ја поддржува…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок утрово…

Експлозии одекнуваа два часа: Голем руски напад…

Русија изврши воздушен напад врз Киев рано…

Американскиот државен секретар Блинкен е во ненајавена…

Американскиот државен секретар Антони Блинкен е во…