Објавено на:

(Видео) Војската на Донбас зароби украински војници – Дел од нив се повредени

t

Во јавноста се појави видео од украински заробени војници во Донбас на кое може да се види дека војниците се на колена.

Откако Русија ја започна специјалната воена операција во Украина секојдневно се појавуваат снимки од заробени руски и украински војници.


На снимката може да се види дека дел од војниците се со полесни повреди, еден од нив има завој на левата рака.

Погледнете ја снимката во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Утрински брифинг на Министерството за одбрана на…

Министерство за одбрана на Русија: Од почетокот…

Брифинг на Министерството за одбрана на Русија.…

Русија размислува да ги замени борците од…

Руските власти ќе ја проучуваат опцијата за…

Зеленски: Ѝ го скршивме ,,рбетот” на руската…

МУкраинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека неговата…

Бомба од Русија: Азовците ќе се разменуваат…

Русија ќе ја проучува можноста за размена…