Објавено на:

(Видео) Војската на Донбас зароби украински војници – Дел од нив се повредени

t

Во јавноста се појави видео од украински заробени војници во Донбас на кое може да се види дека војниците се на колена.

Откако Русија ја започна специјалната воена операција во Украина секојдневно се појавуваат снимки од заробени руски и украински војници.


На снимката може да се види дека дел од војниците се со полесни повреди, еден од нив има завој на левата рака.

Погледнете ја снимката во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Германија ќе праќа уште хаубици во Украина

Германската влада планира да ги зајакне артилериските…

Американските дронови нема долго да издржат во…

Додека Вашингтон праќа беспилотни летала „Греј орел“…

Украина обвини пратеник дека работи за Русија

Главната домашна безбедносна агенција на Украина во…

(Видео) Русите вријат – Нашиот татко Бандера!…

„Нашиот татко - Бандера. На социјалните мрежи…