Објавено на:

(Видео) Вредеше за селфито: Навивач влета на терен за да се фотографира со Елмас!

t

Елиф Елмас е новиот лидер во македонската фудбласка репрезентација и каде и да се појави привлекува внимание кај љубителите на фудбалот.

На натпреварот против Гибралтар, еден од навивачите на трибините реши да ризикува за да направи фотографија за спомен. Им избега на редарите и дојде до македонскиот „дијамант“, па си направи „селфи“.

Веднаш беше отстранет и вратен на трибините, но овој момент сигурно е дека фудбалскиот фан вечно ќе го памети.

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Вредеше за селфито: Навивач влета на…

Елиф Елмас е новиот лидер во македонската фудбласка…

Елмас вреди колку сите Бугари заедно! (ФОТО)

Полека, но сигурно се загрева атмосферата во…

(Видео) Драма на фудбалски натпревар: Медицинскиот тим…

Натпреварот меѓу Фулам и Блекпул во Лондон,…