(Видео) Вториот човек на Азов го положи оружјето – Русите објавија снимка

t

Свјатослав Паламар, познат како „Калина“, заменик командант на неонацистичкиот баталјон „Азов“, се предал, изјави рускиот воен командант Дмитриј Стешин.

Тој им го положи оружјето на војниците на армијата на ДНР, која се наоѓа на територијата на фабриката, каде што се предава. Се прецизира дека „Калина“ излеглo синоќа, околу девет часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БАЛКАНОТ СЛАВИ: Ѓоковиќ стана шампион на Австралија…

Новак Ѓоковиќ го совлада Гркот Стефанос Циципас…

Влада не можат да направат, ама циркус……

Новата бугарска декларација за Македонија која треба…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Првиот блок од РЕК Битола повторно ставен…

Блок 1 на РЕК Битола од вчера…