(Видео) Вучиќ открива: Се слушнале со Ковачевски за пченицата и брашното

t

Претседателот на Србија Александар Вучиќ не го спомена претседателот на нашата земја Стево Пендаровски дека му ја честитал победата на изборите во неделата.

Тој рече дека му честитале скоро сите од регионот, Еди Рама, Миодраг Додик, Ѓукановиќ.. но не го наброи Стево Пендаровски.Но, затоа пак рече дека од Македонија се слушнал со премиерот Димитар Ковачевски.

Со сите. Се слушнав со Рама и Додик. Со Ковачевски се слушнавме утринава. Имаме ние наши теми, пченица, брашно-изјави Вучиќ вчера во интервју за РТС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Авионот на Лавров дошол во Скопје преку…

Авионот со кој рускиот министер за надворешни…

Денеска се празнува Свети Григориј Чудотворец, епископ…

Божји човек и голем чудотворец, нарекуван втор…

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со појава на…

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне…

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…

Шаленберг од Скопје: ОБСЕ е на апарати

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар…