(Видео) Вучиќ открива: Се слушнале со Ковачевски за пченицата и брашното

t

Претседателот на Србија Александар Вучиќ не го спомена претседателот на нашата земја Стево Пендаровски дека му ја честитал победата на изборите во неделата.

Тој рече дека му честитале скоро сите од регионот, Еди Рама, Миодраг Додик, Ѓукановиќ.. но не го наброи Стево Пендаровски.Но, затоа пак рече дека од Македонија се слушнал со премиерот Димитар Ковачевски.


Со сите. Се слушнав со Рама и Додик. Со Ковачевски се слушнавме утринава. Имаме ние наши теми, пченица, брашно-изјави Вучиќ вчера во интервју за РТС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Беким Сали не смета дека треба да…

Министерот за здравство, Беким Сали, вчера беше присутен…

Лавров: Западот се обидува да ја наметне…

Некои западни земји почнуваат да ја разбираат…

Србија ги ограничи цените на брашното, зејтинот,…

Министерството за трговија, туризам и телекомуникации на…

Рама не’ охрабрува: Браќа Македонци и Албанци,…

Премиерот на Албанија, Еди Рама преку Твитер…

Се огласи Пендаровски: Овој француски предлог е…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ми соопшти,…