Објавено на:

(Видео) Вучиќ распали: ,,Баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните

t

Не ме интересираат ни западните ни источните амбасади, ,,баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните, изјави претседателот Вучиќ запрашан каков ќе биде ставот на Србија за барањето на западните сојузници за српското придружување кон санкциите кон Русија.

Овие пет години ќе носам одлуки од интерес за Србија, не се плашам да останам и сам, изјави Вучиќ кој пред триесетина дена доби нов мандат на чело на Србија.


Вучиќ во изјавата не ги спомена Кинезите од каде пред само дваесет дена Србија доби најмодерно дефанзивно противвоздушна оружје.

Неговата изјава:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска: Изградена нова фекална канализација во Тафталиџе…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска заедно…

(Фото) Точно е имало полицајци во цивилка…

На социјалната мрежа Твитер е објавено името…

Апасиев: И Борис Џонсон даде оставка, уште…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев повика и…

Брнабиќ: Отвараме посебна инфраструктура за борба против…

Српската премеирка Ана Брнабиќ свечено го стави…