Објавено на:

(Видео) Вучиќ распали: ,,Баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните

t

Не ме интересираат ни западните ни источните амбасади, ,,баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните, изјави претседателот Вучиќ запрашан каков ќе биде ставот на Србија за барањето на западните сојузници за српското придружување кон санкциите кон Русија.

Овие пет години ќе носам одлуки од интерес за Србија, не се плашам да останам и сам, изјави Вучиќ кој пред триесетина дена доби нов мандат на чело на Србија.

Вучиќ во изјавата не ги спомена Кинезите од каде пред само дваесет дена Србија доби најмодерно дефанзивно противвоздушна оружје.

Неговата изјава:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инает: Платил судска казна со 15.500 ситни…

Со куфер полн со 15.500 монети од…

СЕ ОГЛАСИ ПЕСКОВ ЗА БУГАРСКИОТ ПОТЕГ: „Тоа…

Одлуката на бугарските власти да не дозволат…

(Видео) Ковачевски ја критикуваше Русија пред присутните…

Премиерот Димитар Ковачевски уште невлезен во салата…

Активисти на Левица поднесоа кривична пријава за…

„Откако СВР Охрид и ЈО Охрид не…

(ВО ЖИВО) Самит на ОБСЕ во Скопје

Во Скопје започна Триесеттиот министерски совет на…