(Видео) Геогиевски: Не гледам зошто се прави проблем да се признае бугарското малцинство во Македонија

t

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека не гледа зошто се прави проблем за да се признае бугарското малцинство во Македонија.

„Најголем проблем од тоа што можев да сфатам е проблемот со малцинството, да се признае бугарско малцинство во Македонија. Јас навистина сметам дека тоа не е никаков проблем, и ние сами си измислуваме проблеми во Македонија“, вели Георгиевски.

Во продолжение целата изјава:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жан Митрев повикан во обвинителство да даде…

Инфомакс дознава од Основното јавно обвинитество -…

СИМЕОН САКСКОБУРГОТСКИ ДАЛ СОГЛАСНОСТ ДА СЕ КОРИСТИ…

Лично Симеон Сакскобурготски, син на цар Борис…

САД со нови насоки за Ковид-19

Американскиот центар за контрола и превенција на…

Катастрофата во Запорожје би била полоша од…

Украина и Русија меѓусебно се обвинуваат дека…

Централен регистар се огласи за регистрацијата на…

Централен регистар на Република Македонија во своето…