Објавено на:

(Видео) Ги изpиба како во вojска: Жена yдpи по екологистите во Србија – „заради д*били како тебе, пак ќе ги гласам“

t

Екологоистите во Србија протестираат веќе неколку недели по ред против рудникот за ископ на литиум во Србија од страна на мега-корпорацијата Рио Тинто.

Ако не можеше цела српска држава и една од најголемите корпорации, на демонстрантите лекција им одржа жена во години заробена во колоната возила предизвикана од блокадите.

– Откажете го телефонот, откажете се од автомобилот, забранете го пушењето! Која екологија? Вие 20 дојдовте да го блокирате патот! Вие сте очајни! Заради таквите дебили како вас, пак ќе ги гласам!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД ги притискаат и Србија и Косово:…

Американскиот амбасадор во Србија Кристофер Хил денеска…

Вучиќ се пишмани: Избори во овој момент…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Напнато во Србија: Брнабиќ на состанок со…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вечерва ќе се…

Србија испраќа 4,5 тони помош во Турција

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва нареди…

(Видео) Вучиќ никогаш поостар кон Западот: ЗАЕМНО…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ преку својот…