(Видео) Ги спакуваа како новогодишно пакетче: Рекетари влегоа во кафич, ама по нив влегоа и специјалци

t

Припадници на српската Служба за борба против организиран криминал (СБПОК) и полициската управа во Нови Сад во соработка со Вишото јавно обвинителство во Белград уапсија членови на криминална група поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело изнуда.

Двајца осомничени се уапсени во белградски ресторан по примопредавањето на дел од парите од жртвата, додека другите се уапсени во Белград и Нови Сад.

Налогодавачот М.М.(41), како и Б.Р.(34), Ќ. P. (38), У. Ќ. (30) и Б.А.(34) кои се осомничени дека во последните 10 дена под закана по живот од оштетениот изнудиле поголема сума пари и автомобили.

На осомничените им е одредена мерка притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе бидат изведени во надлежното обвинителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ ја зголемува социјалната помош за над…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Вучиќ не верува дека Србија ќе стане…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не…

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Германската влада до честитики за Косово и…

Портпаролот на германската влада Штефен Хебстрајт посочи…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…