Објавено на:

(Видео) Годините си го прават своето: Бајден пак ја утна, ја измеша Северна со Јужна Кореја

t

Бајден ја помеша Северна Кореја со Јужна

На средбата со дипломците на Поморската академија во Анаполис, американскиот претседател изјави дека земјата се приклучила на кампањата за притисок врз Руската Федерација.

„Може ли некој да помисли дека кога повикав на санкции против Русија, тогаш, покрај НАТО, тие … ќе бидат поддржани од Австралија, Јапонија, Северна Кореја, некои од земјите на АСЕАН?

Северна Кореја не се приклучи на антируските мерки под кои се наоѓа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…