Објавено на:

(Видео) Голема акција: Руските специјалци уапсија членови на терористичка организација

t

ФСБ на Русија уапси четворица членови на меѓународната терористичка организација Хајат Тахрир ал-Шам, забранета во Руската Федерација, во регионот Калуга.

Запленетите средства за тајна комуникација открија упатства за изработка на импровизирана експлозивна направа и преписки со членови на терористичка организација лоцирана на Блискиот Исток, што ги открива нивните криминални намери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија…

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Бурна ноќ и во Софија: Апсење на…

Бурна ноќ вечерва и во Софија, бугарската…