Објавено на:

(Видео) Голема експлозија во Рубежн – погоден резервоар со азотна киселина

t

Во Рубежн денеска експлодираше резервоар со азотна киселина откако претходно беше погодена од експлозив. Русија и Украина повторно меѓусебно се обвинуваат з атоа кој е виновен за експлозијата.

“Украинските нацисти повторно разнесоа резервоар со азотна киселина.

Претходно во фабриката „Зарја“ разнесоа цистерна со хемикалии. Поради тој напад се создал облак од отровна материја, опасна за жителите.” – напишаа руските медиуми.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајден мртов еден од најозлогласените руски команданти…

Еден од најозлогласените команданти на рускиот претседател…

Да се биде или не: Ако падне…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави дека…

Врти, сучи, суд да се формира: САД…

САД се залагаат за формирање на специјален суд за…

Украинската вицепремерка: Русите да не посвојуваат деца…

Украинската вицепремиерка Ирина Верешчук ги повика Русите…

Зеленски го покани кинескиот претседател да ја…

Украинскиот претседател Владимир Зеленски го повика кинескиот…