Објавено на:

(Видео) Голема експлозија на Тајмс сквер

t

Наводна експлозија од шахта ги вознемирила посетителите на „Тајмс сквер“ во Њујорк, пишуваат светските медиуми.

Снимките на социјалните мрежи покажуваат големи групи луѓе како панично бегаат од местото. Во случајот нема повредени.

Според првичните податоци, експлозијата била предизвикана од електрика.

Пожарникарите и полицијата веднаш реагирале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…