(Видео) Голема тага: Почина мајката на младиот херој Марко, едно од пливањата и го посвети нејзе

t

Охриѓани се во тaга по веста дека почина Виолета Пејчиновска, медицинска сестра од Охрид.

Граѓаните, колегите, пријатели ја опишуваат како жена со големо срце.


Била секогаш спремна да помогне на сите, секогаш имала насмевка на лицето и била ведра.

Виолета беше мајка на нашиот херој Марко, кој пред три години го преплива езерото и покрај инфаркт на нозете.

Тој со 12 години стана најмладиот маратонец што ја испливал 30-километарската делница од Свети Наум до Охрид.

Едно од последните пливања го посвети токму на нејзе, неговата мајка.

Во насловот на видеото на младиот Марко стои: Ова видео го поcветyвам на мојата мајка.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ги тепал ќерката и сопругата: Охриѓанец заврши…

На 25.06.2022 година во 18.20 часот во СВР…

Кривична пријава за лице од струшко, се…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53)…

Дендиас и Чавушоглу со неформален разговор го…

Грчките и турските министри го „кршат мразот“…

НБА ѕвездата не го заборави родниот град:…

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во…

Фатен крадец во Охрид

На 13.06.2022 во Охрид, полициски службеници од…