Објавено на:

(Видео) Голем пожар во индустриската зона околу “Азовстал” – Ќе се исполни ли предвидувањето на Кадиров дека ѕидовите на челичарницата ќе бидат последната гледка за “нацистите”

t

Руската агенција РИА Новости објави видео од пожар во челичарницата “Азовстал” и во индустриската зона околу фабриката.

Според првичните информации на руските медиуми се работи за пожар предизвикан од гранатирање на Азовстал.

Во челичарнцата веќе неколку дена се стационирани “украинските нацисти” кои не се предаваат на руските војници. Русија објави дека во фабриката има и заробени цивили кои се држат како заложници и апелираше цивилите да бидат ослободени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожарникар повреден при гаснење на пожар во…

Пожар настанал вчера вечерта околу 20 часот…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…

Се запали автомобил во движење во близина…

Автомобил во движење се запали денеска на…