Објавено на:

(Видео) Голем пожар во Москва

t

Утринава се случи голем пожар во павилјоните спроти градското собрание на Москва кој според првичните наводи е резултат на краток спој.

Можната причина за инцидентот ја пријавиле претставници на итните служби, пишува RIA News.

Претходно руските медиуми пренесуваа дека пожарот се случил во трговските павилјони на плоштадот Тверскаја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Авионот на Лавров дошол во Скопје преку…

Авионот со кој рускиот министер за надворешни…

Денеска се празнува Свети Григориј Чудотворец, епископ…

Божји човек и голем чудотворец, нарекуван втор…

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со појава на…

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне…

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…

Шаленберг од Скопје: ОБСЕ е на апарати

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар…