Објавено на:

(Видео) Голем пожар во руско складиште за нафта

t

ВИДЕО: Голем пожар во руско складиште за нафта, жителите во паника

Голем пожар избувна во складиште за нафта во Брјанск, Русија, јавуваат руските новински агенции, повикувајќи се на тамошното Министерство за вонредни ситуации.

Засега нема детали како избувнал пожарот и дали има повредени. Исто така, како што пренесуваат агенциите, засега нема индиции дека овој пожар е поврзан со војната во Украина.

Се наведува дека складиштето за нафта во Брјанск е важен нафтовод преку кој руската нафта се транспортира во Европа.

– Од Министерството за вонредни состојби го потврдија пожарот. Има и потврда дека се работи за резервоари за гориво – вели Тасс.

Инаку, Брјанск е град кој се наоѓа на околу 150 километри североисточно од украинската граница, додека од Москва е оддалечен околу 380 километри.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВНИМАВАЈТЕ: За земен брз кредит од 9.000…

За земен брз кредит од 9.000 денари,…

(ФОТО) АЛБАНЕЦ ЈА НАДМУДРИ ПОЛИЦИЈАТА! На Интернет…

32-годишникот бил испрашуван од полицијата и првично…

Пендаровски: Невкусно е во економска криза да…

Претседателот на државата Стево Пендаровски во врска…

ФАТЕН НА ДЕЛО, ИТЕН ОДГОВОР НА РУСИЈА!…

Кремљ тврди дека репортерот бил „фатен на…

„Челенџер 2“: Вакви британски тенкови доби Украина

Првиот од 14-те тенкови „Челинџер 2“, што…