(Видео) Голем пожар во Штип: На терен 15 пожарникари, побарана помош од Свети Николе и Кочани

t

Пожар во магацин со детски играчки е пријавен околу 12:30 часот во штипската противпожарна служба.

На терен се четири пожарникарски возила од ТППЕ Штип со 15 пожарникари, а помош е побарана од Свети Николе и Кочани.

-Се надевам дека за брзо време пожарот ќе биде локализиран. Првичните причини укажуваат дека од надвор дошло запалено ѓубре, па поради ветерот кој е со голема брзина се префрлил во внатрешниот дел, велат од штипската противпожарна единица.

Посочуваат дека поради ветрот потешко се одвива гаснењето на пожар за кој се надеваат дека за брзо време ќе биде локализиран.

Од МВР за Курир велат дека добиле пријава за пожар во магацински простор во штипската населба Три Чешми. До овој момент, полицијата нема добиено пријава за евентуално повредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Холандија ќе усмрти над 100.000 кокошки поради…

Холандија ќе усмрти околу 102.000 кокошки на…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Ќе се тресе цела Европа! Кина предупредува…

Кина предупреди дека САД би можеле да…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

(Фото) Експресно саниран споменикот на Гоце Делчев…

Екипите на ЈП "Комунална хигиена" вечерва експресно…