(Видео) ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Навивач на Башкими удри играч на Саса, судијата не сакаше да го прекине мечот!

t

Башкими и Каменица Саса денеска одиграа нерешено (2-2), меѓутоа резултатот падна во втор план затоа што на теренот влезе навивач кој удри гостински фудбалер, а судијата не сакаше да го прекине натпреварот.

Во 89. минута од натпреварот во Куманово еден навивач влезе на теренот и со вода испрска фудбалер на Каменица Саса, по што го турна на тревникот. Гостинските играчи излегоа од теренот, но судијата набрзо им нареди да се вратат на теренот затоа што постоеле услови за игра.

Инцидентот од натпреварот може да се погледне на 2.18.40 од видеото во продолжение.

Извор: sport1.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: Го поддржувам продолжувањето на примирјето

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера му рече…

Во Украина преку 400 населени места останаа…

Украина стравува од нова голема кампања на…

Четворица загинати во несреќа во полски рудник

Четири лица загинаа во рудникот Собиески во…

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека…

Две маскирани лица го симнале знамето на…

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…