(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА ПРЕСТОЛНИНА НА КУЛТУРАТА ЗА 2028 ГОДИНА!

t

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата за 2028 година, на денешната церемонија во Брисел каде присуствуваа градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и министерката за култура, Бисера Костадиновска Стојчевска.

Градот Скопје во финалето се натпреваруваше со црногорскиот град Будва.

Во продолжение погледнете го видеото од прогласувањето на Скопје за Европска престолнина на културата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…

Скопјанец нападнат со нож кај Бит Пазар!

На 27.11.2023 во 07:35 часот во СВР…

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…

Лавров во Скопје со времена дозвола

Од 9 до 12 часот денеска (28.11.)…