(Видео) Гореше локомотива кај Кукуричани: Лугето го гаснеа огнот со кофи вода

t

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, кога возот, кој сообраќа на релацијата Скопје-Гевгелија, запре на станицата во тиквешкото село Кукуричани.

Според полицијата, „на 17.05.2022 околу 18.42 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на железничка станица Кукуричани настанал пожар во локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Гевгелија“.


Снимка од пожарот денеска се појави на ТикТок, а на неа се гледа како неколку луѓе се обидуваат со кофи со вода да ја изгаснат локомотивата, од која се извива густ чад.

@kristene_trinchera

♬ original sound – user3235497001945

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

(Фото) Голем пожар во близина на Берлин:…

Голем шумски пожар забрзано се шири во…

Ако има пожари Господ да ни е…

Доколку и ова лето има големи пожари…

(Фото) ВОНРЕДНА ВЕСТ: ГОРИ ЈАВНОТО СТАНБЕНО ПРЕТПРИЈАТИЕ…

Пред само половина час избил пожар во…