Објавено на:

(Видео) Гори зградата на обвинителството во Харков – Дали се работи за напад од руска страна?

t

Гори зградата на обвинителството во Харков, известуваат тамошните жители кои праќаат и видеа од пожарот во зградата.

Засега нема информации дали се рабори за напад на зградата или пожарот избувнал од други причини.


Погледнете ги видеата во продолжение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева:…

Пожар избувна во близина на пистата на…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…