Објавено на:

(Видео) Гори хотел “Буши” во Скопје

t

Изби пожар во ресторанот на хотелот Буши во Скопје, информира репортерот на ТВ21.

Од таму се додава дека на терен се противпожарната бригада, како и Брзата помош која интервенирала кај неколку лица кои вдишиле чад.


Според првичните информации на Сител ТВ најмалку 10 лица се повредени, а две лица се со потешки повреди и се префрлни во ГОБ 8 Септември.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

(Фото) Голем пожар во близина на Берлин:…

Голем шумски пожар забрзано се шири во…

Ако има пожари Господ да ни е…

Доколку и ова лето има големи пожари…

(Фото) ВОНРЕДНА ВЕСТ: ГОРИ ЈАВНОТО СТАНБЕНО ПРЕТПРИЈАТИЕ…

Пред само половина час избил пожар во…