Објавено на:

(Видео) Гори шлепер натоварен со луксузни автомобили во близина на Загреб

t

Шлепер на кој се превезуваат автомобили се запали на хрватскиот автопат А3 од правец на Загреб.

Надлежните служби пријавата за пожарот ја добиле денеска околу 10:20 часот. Шлеперот кој превезувал користени автомобили бил со словенски регистерски ознаки.

Сведоци кои непосредно поминале од тука велат дека глетката била страшна, а се чувствувала огромна топлина.

Поради пожар на камионот во прекин е сообраќајот на автопатот А3 Брегана-Липовац помеѓу клучките Поповача и Кутина во правец на Липовац. Сообраќајот е пренасочен и се води по заобиколен пат, велат од ХАК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…

ПОЖАР ВО КРИВОПАЛАНЕЧКО; Гори борова шума и…

Сува трева и борова шума од рано…