Објавено на:

(Видео) Градоначалникот на Харков тврди дека нема потреба од евакуација на градот – граѓаните реагираа бурно, сакате да ни се случи Мариопол

t

Градоначалникот на Харков, Терехов, изјави дека нема потреба од евакуација на градот.

Граѓаните и административниот персонал остро реагираа и велат дека градоначалникот нема мандат од Харков да направи уште еден Мариопол, алудирајќи на страдањата на тамошното население кое беше оставено без храна и вода со денови.

Административниот персонал бара од жителите на Харков да си заминат, ако се уште не заминале, тогаш едноставно ќе го затворат градот до излезот, како што Азов веќе направи во Мариупол по добро воспоставена шема.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драматично спасување од завеан автобус во Србија:…

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус…

Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

Вулканска ерупција во Исланд, прогласена вонредна состојба

Експертите изразија стравување дека вулканска ерупција, која…

(Видео) Во северна Франција поплавени домови, излеани…

Непрекинатите поројни дождови во последните денови во…

Левица го обвини градоначалникот на Ѓорче Петров,…

152.000 ДЕНАРИ МЕСЕЧНА ПЛАТА НЕ ГИ ЗАСИТУВА…