Објавено на:

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен авион

t

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!

Медиумите шпекулираат дека цивилниот пилот на Ербас користел погрешна фреквенција за комуникација.

Откако не се пријавил кај грчките власт, бил даден сигнал за помош, кој укажувал дека авионот бил киднапиран или дека во авионот има бомба.

Кога ловците се приближиле до Ербасот, сепак успеале да воспостават комуникација – а изненадениот пилот рекол дека е добро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во авионот кој се урна во Балтичкото…

Мал авион „Цесна“ се урна вечерва во…

Авион кој требало да слета во Германија…

Авионот кој летал од Шпанија за Германија,…

Инцидент на небото: Пилотите заспале, авионот го…

Пилотите заспале, авионот го промашил аеродромот Авионот…

Драма над македонското небо: Авион со доцнење…

Вистинска драма се случи денеска над небото…

Драма на небото: Српски авион принудно слета…

Авионот на компанијата Ер Србија, Ербас 319,…