(Видео) Даниловски: Да се укинат сертификатите, неприфатливо е со една стручно неоправдана и бесмислена мерка да се инсистира на зголемување на опфатот за вакцинација

t

Епидемиологот проф. д-р Драган Даниловски во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 посочи дека сертификатите за вакцинација треба под итно да се укинат затоа што се знае дека вакцината не штити од заразување.

„Неприфатливо е со една стручно неоправдана и бесмислена мерка, како што се сертификатите, сега кога го имаме омикрон, да се инсистира на зголемување на опфатот за вакцинација“, вели Даниловски.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не сакаме војна со Русија: Протести низ…

Протест против протерувањето на руските дипломати се…

Руската амбасадорка се закани: Ќе ја затвориме…

Руската амбасадорка во Бугарија Елеонора Митрофанова испрати…

Ако ЕСМ продаваше струја по пазарна цена,…

Ако АД ЕСМ ја продаваше електричната енергија…

Прифаќаме промена на Уставот: Ова се трите…

Новиот, компромисен француски предлог за решавање на…

Џафери: Горд сум што сум од Форино,…

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на седницата…