(Видео) Да не се налути меѓународната: Еве зошто нема протести во Македонија

t

Ќе има протести против противуставните двојазични униформи или ќе садиме дрвца?

Ај ќе садиме дрвца и ќе шеткаме по планина, убаво временцево. Диши ваздухче, опниси си селфи.

А и меџународнмта шо ќе рече…беј да не се наљутат.

За избори кај меџународната барајте глас.

Фејсбук статус на Кристијан Јандриоски

”Се согласувам дека нема активности од опозицијата. Сведок сум на многу граѓани кои ми приоѓаат, ме контактираат, преку социјалните мрежи, директно со мене, кои бараат протести, народот да се извади на улица и така натаму, затоа што работата не ја бива. А работата не ја бива затоа што на многу анкети повеќе од 75 проценти од граѓаните мислат дека државата оди во погрешна насока и дека оваа влада треба да замине. Тоа создава голема фрустрација и револт и тие нормално бараат опозицијата да се организира и да излезе на улица. Вистинското прашање е дали на тој начин, во услови на безбедносна криза, кога ни се случува украинската криза, нема од меѓународната заедница ние да бидеме прогласени како политички субјект кој што се обидува да ја дестабилизира Македонија и на тој начин да дадеме вештачко дишење на оваа криминална влада на СДСМ и да го продолжиме нејзиното владеење”, изјави Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Да не се налути меѓународната: Еве…

Ќе има протести против противуставните двојазични униформи…

Вечерва вонредно издание на Тешки Муабети, гостин…

Обидот за цензура значи дека сме на…

Во понеделник дожд, во вторник значително пониски…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Teрапија да ви препишеме или ќе се…

Шест милијарди долари од руски извори се…

Спасовски: Опсежни истражни мерки за копањето тунел…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…