(Видео) Да те изете туѓ срам: Рама пак се избрука со глупите шали

t

Албанскиот премиер Еди Рама направи уште една шега со неговиот колега од Косово, Албин Курти во Берлин и стана хит на социјалните мрежи.

Во еден момент Рама зад грб му се прикраде на Курти и му ги затвори очите, а косовскиот премиер остана целосно збунет од потегот.

-Побарај ме сам, а не преку шпиони, се пошегува Рама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во гранатирање почина потпретседателката на парламентот на…

Потпретседателката на парламентот на непризнатата проруска Донецка…

Тројца кандидати во трка за директор на…

Емилија Шопар-Јованова, Ненад Савески и Наташа Габер-Демјановска…

(Видео) Хаос во Северна Митровица: Пронајдена бомба…

Екипата за деминирање на косовската полиција неутрализираше…

Полска го прифаќа предлогот на Германија: Распоредува…

Полскиот министер за одбрана денеска најави дека…

Курти за инцидентите во Косово: Ќе обезбедиме…

Косовскиот премиер Албин Курти најави дека Владата…