(Видео) Да те изете туѓ срам: Рама пак се избрука со глупите шали

t

Албанскиот премиер Еди Рама направи уште една шега со неговиот колега од Косово, Албин Курти во Берлин и стана хит на социјалните мрежи.

Во еден момент Рама зад грб му се прикраде на Курти и му ги затвори очите, а косовскиот премиер остана целосно збунет од потегот.

-Побарај ме сам, а не преку шпиони, се пошегува Рама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Партијата за движење на Турците ја…

Централното Собрание на Партијата за движење на…

Ѓоковиќ води против Циципас во финалето на…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го…

Начевски и Николов ќе го судат финалето…

Македонија ќе биде дел од финалето на…

Возачи бидете внимателни: Можна појава на одрони…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…